Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

19.04.2011

Siatkarki Pogoni Paleo Proszowice pokonały w sobotę AKS OSW Olsztyn 3-0 (25-21, 25-11-25-16) i uczyniły duży krok w kierunku utrzymania w II lidze kobiet. Przed rewanżem w Olsztynie (30 kwietnia) proszowianki znajdują się w komfortowej sytuacji.
skrót
skrót 2
skrót 3

więcej

Złe miłego początki. Tak można określić to, co stało się w pierwszych minutach spotkania. Oto rywalki, zupełnie nie znając proszowickiej hali, objęły prowadzenie 5-0! Nic dziwnego, że trener Dariusz Pomykalski w tym momencie poprosił o czas. Pierwszy punkt dla gospodyń zdobyła Kaja Rydzyńska i miała przy tym sporo szczęścia, bo piłka po jej ataku trafiła w blok rywalek, ale po nim wyszła na aut. Siatkarki Pogoni opanowały jednak nerwy i gdy wyszły na pierwsze prowadzenie (9-8) o czas poprosił z kolei trener AKS-u Rafał Surmański. środkowa część pierwszej partii to walka punkt za punkt. Rywalki odzyskały prowadzenie przy stanie 14-15, a za moment wygrywały nawet 15-18.
Decydujące znaczenie dla losów seta miało pojawienie się na zagrywce Magdaleny Wiatrowskiej. Ta dwa razy z rzędu popisała się serwisem, po którym piłka ocierając się o taśmę spadała na boisko przeciwniczek.
Nie wybił jej z uderzenia nawet czas wzięty przez trenera Surmańskiego. Ostatni punkt dla Pogoni zdobyła efektowną kiwką Eliza Koperczak.
Set numer dwa był bardzo jednostronny. Pogoń prowadziła od początku do końca. Gdy rywalki zbliżyły się na odległość dającą nadzieje na podjęcie walki, znakomitymi zagrywkami popisała się Marlena Maj. Przewaga Pogoni szybko rosła: 11-5, 14-5, 17-7. Gdy rywalki zagrały w taśmę set skończył się wynikiem 25-11.
Nieco więcej emocji było w partii trzeciej, ale też tylko do czasu. Początek był wyrównany (5-5, 12-11), potem gospodynie zaczęły powiększać swoją przewagę. świetnie w tym secie punktowała Marlena Maj (6 ,,oczek"), niewiele ustępowały jej Magdalena Wiatrowska i Agnieszka Woźniak (po 5). Ostatecznie Pogoń wygrała seta 25-16 i cały mecz 3-0. Zawodniczkom z Olsztyna taką stratę na własnym parkiecie będzie szalenie ciężko odrobić.
Punkty dla Pogoni zdobywały: Koperczak - 3, Rydzyńska - 9, Maj - 10, Woźniak - 11, Wiatrowska - 16, Belska - 7, Przybyło - 1.

(ALG) Dziennik proszowicki

Pogoń wygrywa baraże z Sandecją! Żeby pozostać w II lidze trzeba wygrać jeszcze jeden z trzecioligowcem.
4.04.2011

Zawodniczki Pogoni Paleo Proszowice pokonały 3-1 Sandecję Nowy Sącz w rywalizacji play out o utrzymanie w II lidze. Dla drużyny z Nowego Sącza oznacza to degradację. Pogoń czeka natomiast barażowy dwumecz z AKS OSW Olsztyn.

więcej

Drużyny Pogoni i Sandecji zafundowały sobie mały maraton. Wszystkie spotkania rozegrały dzień po dniu - Pogoń to rywal strasznie deprymujący grą w obronie. Gdy się trzy razy atakuje, a rywalki trzy razy podbijają piłkę małym palcem u nogi albo nie wiadomo czym, to może wybić z rytmu - komentował szkoleniowiec Sandecji Tadeusz Wcześny. Trenerowi udało się jednak zmobilizować swoje podopieczne, bo w sobotę po dobrym meczu pokonały Pogoń 3-1. W niedzielę emocji było także co niemiara. Sandecja prowadziła już 2-0 w setach. W czwartym też długo przeważała różnicą kilku punktów. Mimo to ostatecznie to Pogoń była górą. - Sandecja w pewnym momencie osłabła, zawodniczkom zabrakło sił. My natomiast zaczęliśmy grać lepiej, poprawiliśmy zagrywkę. świetnie spisały się Agnieszka Woźniak i młodziutka Jagoda Szkodny - komentował trener proszowianek Dariusz Pomykalski. Pierwszy z dwóch meczów barażowych z AKS OSW Olsztyn Pogoń rozegra 16 kwietnia w Proszowicach.
(ALG) Dziennik Proszowicki
Stan rywalizacji play-out: Pogoń Paleo-Sandecja 3:1

Decydujące starcie

Po meczach w Tarnobrzegu wynik niekorzystny dla Pogoni, teraz baraże z Sandecją.
15.03.2011

Siarka Tarnobrzeg - Paleo Pogoń Proszowice 3:1 (25:21, 16:25, 25:17, 25:18)
Siarka Tarnobrzeg - Paleo Pogoń Proszowice 3:1 (25:13, 24:26, 25:18, 25:20)
Siarka Tarnobrzeg - Paleo Pogoń Proszowice 3:0 (26:24, 25:17, 25:21)

Stan rywalizacji: 3-0 dla Siarki

Fotoreportaż

Pogoń wywozi punkt z Krosna !
21.02.2011

Karpaty Krosno - Paleo Pogoń Proszowice 3:2 (25:21, 25:18, 21:25, 20:25, 15:10)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Belska, Wiatrowska, Przybyło, Woźniak, Zuch (libero) oraz Maj, Litwin, Bucka.
Więcej…

Do zdobycia punktu zabrakło niewiele
12.02.2011

Paleo Pogoń Proszowice - Wisła AGH Kraków 1:3 (22:25, 24:26, 25:20, 15:25)

Pogoń: Koperczak, Wiatrowska, P. Podsiadło, Woźniak, Rydzyńska, Belska, Bucka (libero) oraz Maj, Szkodny.
Wisła AGH: E. Warzecha, Stojek, K. Janota, środa, Szady, Rusinek, Tokarczyk (libero) oraz Warchoł
Więcej…

Powalczyły z liderem
7.02.2011

BKS Szóstka Biłgoraj - Paleo Pogoń Proszowice 3:0 (25:18, 25:19, 25:22)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Belska, Maj, Wiatrowska, Woźniak, Zuch (libero) oraz Przybyło, Szkodny, Bucka.
O meczu w prasie
Zdjęcia

Bezcenne 3 punty
01.02.2011

Paleo Pogoń Proszowice - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Belska, Przybyło, Wiatrowska, Woźniak, Zuch (libero) oraz Maj, P.Podsiadło(libero),Żyła, Szkodny.

Wielkie emocje. Tie-break bez happy endu
26.01.2011

Paleo Pogoń Proszowice - Tomasovia 2:3 (17:25, 25:15, 28:26, 20:25, 13:15)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Belska, Maj, Wiatrowska, Woźniak, Zuch (libero) oraz Przybyło, P.Podsiadło, Bucka.
Więcej…

Juniorki Pogoni Paleo zajęły trzecie miejsce w Małopolsce
26.01.2011

W rozegranym w weekend turnieju finałowym w Wieliczce proszowianki zajęły trzecie miejsce!!!

więcej

Pogoń w finale uległa 1-3 Jedynce Tarnów i 2-3 MKS MOS Wieliczka oraz pokonała 3-1 MOS Chrzanów. Szczególnie emocjonujące było spotkanie z gospodyniami imprezy.
- W meczu z Wieliczką prowadziliśmy 2-0 i 24-23 w trzecim secie. Byliśmy o jedną piłkę od zwycięstwa. Niestety, nie udało się wygrać 3-0, a że przyszło nam grać dwa mecze z rzędu, dziewczynom po prostu brakło sił - mówi trener Dariusz Pomykalski. Trzecie miejsce drużyny z Proszowic jest tym cenniejsze, że w większości meczów sezonu oraz w samym finale zabrakło Izabeli Zemełki. Zawodniczka ma prawo grać w Pogoni, ale ze względu na naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach jest to bardzo kłopotliwe. Warto też pamiętać, że w składzie Pogoni nie ma ani jednej zawodniczki z rocznika 1992, czyli podstawowego, jeżeli chodzi o kategorię juniorek.
Poza Zemełką rocznik 1993 reprezentują Justyna Szwajca i Mariola Bucka. Pozostałe zawodniczki, które wystąpiły w finale to kadetki: Ewelina Przybyło, Ewelina Litwin, Anna Zuch, Paulina Gądek i Jagoda Szkodny. Trzecie miejsce w finale wojewódzkim oznacza prawo gry w turnieju 1/8 mistrzostw Polski. Zawody zostaną rozegrane za dwa tygodnie w Sandomierzu. Na razie jeszcze nie wiadomo, z kim Pogoń będzie rywalizować o prawo gry w ćwierćfinale MP.
Tekst: Dziennik Proszowicki

Znowu prześladuje nas pech !
17.01.2011

Paleo Pogoń Proszowice - Bolesław Rzeszów 0:3 (23:25, 18:25, 24:26)

Pogoń: Koperczak, Rydzyńska, Belska, Przybyło, Wiatrowska, Woźniak, Zuch (libero) oraz Maj, Bucka.
Bolesław: Kazała, Wilk, Mazur, Baran, Swiętek, Grzegorczyk, Filipowicz (libero)

Szczęście nie chce być po stronie Pogoni !!!
21.12.2010

Dalin Myślenice - Paleo Pogoń Proszowice 3:0 (28:26, 25:22, 25:23)

Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg meczu,bo przynajmniej w dwóch setach mógł zakończyć się na korzyść naszej drużyny. Od początku mecz był niesłychanie zacięty i wyrównany, a emocje rosły z minuty na minutę, niestety punktów za ambicję i determinację się nie przyznaje, a na pewno nasza druzyna na nie zasłużyła. Pozostaje żal ilości zepsutych zagrywek co bardzo odbiło się na wyniku meczu, bo pewnie mecz skończyłby się w zupełnie innych okolicznościach.
Więcej…

Wielki mecz Pogoni !!! Stopiona Siarka !!!
12.12.2010

Siarka Tarnobrzeg - Paleo Pogoń Proszowice 0:3 (17:25, 24:26, 20:25)

Zdjęcia
Więcej…

Karpaty wysokie
5.12.2010

Paleo Pogoń Proszowice - Karpaty Krosno 0:3 (20:25, 19:25, 17:25)

Mecz z Krosnem zakończył cykl spotkań z czołowymi zespołami naszej grupy, zakończył także I rundę spotkań , teraz przyjdzie czas na bardzo ważne mecze z bezpośrednimi rywalami sąsiadującymi w tabeli, kolejno w Tarnobrzegu i Myślenicach, nasz zespół stać na pewno na wywiezienie punktów z tych potyczek.
Z Karpatami drużyna zaprezentowała się z dobrej strony wbrew końcowemu wynikowi, dzielnie walczyła, broniła i punktowała na zagrywce, chociaż jeszcze ten element gry nie funkcjonuje najlepiej, to widać już poprawę
W dwóch pierwszych setach walka toczyła się niemal,,punkt za punkt" do końcowych fragmentów seta, w trzecim Karpaty uciekły na kilka punktów i nie dały już się dogonić.
O meczu

Wisła AGH - Paleo Pogoń 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)
28.11.2010

Wisła AGH: Janota, środa, Warchoł, Rusinek, Stojek, Szady oraz Tokarczyk (libero).
Pogoń: Łojek, Koperczak, Rydzyńska, Belska, Wiatrowska, Woźniak oraz Zuch (libero), Maj, Bucka, Przybyło

Postraszyły lidera
19.11.2010

Paleo Pogoń Proszowice - Szóstka Biłgoraj 1:3 (18:25, 15:25, 26:24, 20:25)

Pogoń: Koperczak, Woźniak, Belska, Rydzyńska, Łojek, Wiatrowska, Zuch (libero) oraz Przybyło, Maj, Bucka

Szóstka: Filipowicz, Chmiel, Wszoła, Rauch, Banecka, Kundera, Bębenek (libero) oraz Gorczyca, Madej, Kiełbasa.

Zawodniczki Pogoni jako druga drużyna w lidze urwała seta liderowi tabeli z Biłgoraja. Po dwóch pierwszych setach zanosiło się na planowe zwycięstwo faworytek spotkania, ale trzeci set przyniósł wielkie emocje.
Gdy Szóstka objęła prowadzenie 23:18 , sytuacja stała się niezwykle trudna, wtedy na zagrywce pojawiła się Agnieszka Woźniak i dość że szybko zmniejszyła straty to wyprowadziła Pogoń na prowadzenie 24:23!, Pogoń poszła za ciosem wygrała seta i świetnie zaczęła 4 set od prowadzenia 6:2 wyczyn koleżanki kontynuowała na zagrywce Marlena Maj, rywalki zmuszone do wysiłku jednak uratowały tego seta i wyszły z opresji.
Zdjęcia

Sukces rodzi się w bólach
13.11.2010

Sandecja Nowy Sącz - Paleo Pogoń Proszowice 2:3 (25:17, 22:25, 25:18, 22:25, 10:15)

Po ciężkim boju zawodniczki Pogoni wydarły zwycięstwo walecznym sądeczankom i przełamały niefortunną serię spotkań w tie-breakach. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne bo pierwsze w tym sezonie, osiągnięte z bezpośrednim rywalem w tabeli, na jego terenie, i z psychologicznego punktu widzenia, potrzebne przed serią spotkań z czołowymi drużynami naszej grupy.
Zdjęcia
Więcej…

Kolejny dreszczowiec
06.11.2010

Paleo Pogoń Proszowice - Patria Sędziszów Młp 2:3 (25:20, 27:29, 16:25, 25:14, 8:15)

więcej

Pogoń: Koperczak, Woźniak, Oraczewska, Rydzyńska, Łojek, Wiatrowska, Zuch (libero) oraz Przybyło, Maj, Bucka, Belska

Rewelacyjna dyspozycja Agnieszki Woźniak i jej 30 pkt nie wystarczyły do pokonania bardzo dobrze grającej w tym sezonie Patri Sędziszów.
Poza wspomnianą Woźniak najskuteczniej punktowały Magda Wiatrowska 17 pkt, Kaja Rydzyńska 15pkt i Gosia Łojek 9 pkt.
Mecz dostarczył sporo emocji, nie brakowało efektownych akcji ,skutecznych obron i długich wymian.
Pozostaje jednak żal że nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Pozytywem po tym spotkaniu może być widoczna poprawa gry, ale brakuje wciąż tej przysłowiowej ,,kropki nad i".

Zdjęcia
Więcej…

Bolesna porażka
31.10.2010

Bolesław Rzeszów - Paleo Pogoń Proszowice 3:0 (25:15, 25:21, 26:24)

Pogoń: Koperczak, Woźniak, Oraczewska, Rydzyńska, Przybyło, Wiatrowska, Zuch (libero) oraz Łojek, Maj

- Wszystko w tym meczu było na "nie". Na halę przyjechaliśmy spóźnieni, do gry wyszliśmy niemal z marszu. Zanim dziewczyny przystosowały się do hali, przegrywaliśmy 0-2 - komentował trener Pogoni Dariusz Pomykalski.
Zdjęcia

Feralny tie-break
25.10.2010

TKST Tomasovia - Paleo Pogoń Proszowice 3:2 (24:26, 25:20, 17:25, 25:17, 15:12)

Siatkarki Pogoni Paleo Proszowice przed sobotnim meczem z liderującą Tomasovią w Tomaszowie Lubelskim były przez wielu obserwatorów skazywane na klęskę. Tymczasem podopieczne Dariusza Pomykalskiego były bliskie sprawienia dużej niespodzianki w postaci nieoczekiwanego zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodyń 3-2. Były to pierwsze sety przegrane w tym sezonie przez Tomasovię. Pogoń przywiozła z trudnego terenu 1 punkt. Mimo zdobytego punktu trener po meczu odczuwał niedosyt.
Więcej

Zabrakło armat
17.10.2010

Paleo Pogoń Proszowice - Dalin Myślenice 1:3 (25:21, 23:25, 21:25, 20:25)

Po bardzo wyrównanym i ciekawym spotkaniu Dalin zabrał Pogoni nadzieje na zwycięstwo i zainkasował 3 pkt, początek meczu nie wskazywał na zerową zdobycz, Pogoń kontrolowała przebieg seta utrzymywała rywalki na dystans 5, 6 punktów i bezpiecznie zakończyła tę partię. W drugim oglądaliśmy cios za cios, zabrakło niewiele a powtórzyła by się historia z pierwszych dwóch setów z Siarką, zarówno w trzeciej jak i czwartej partii do połowy setów toczyła się walka, później rywalki zdołały odskoczyć na kilka punktów i rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.
Więcej…

Powtórka z historii
14.10.2010

Paleo Pogoń Proszowice - Anser Siarka Tarnobrzeg 2:3 (25:23, 25:22, 17:25, 20:25, 7:15)

Sędziowali: Anna Banaś i Krzysztof Kapusta. Widzów 100.

Dotychczasowe mecze Pogoni z Siarką zawsze rozstrzygały się w emocjonujących tie-breakach, nie inaczej było wczoraj.

więcej

Mecz ułożył się znakomicie i Pogoń objęła prowadzenie 2:0 w setach, świetnie grała Agnieszka Woźniak jej 21 punktów w meczu w dużym stopniu pozwoliło na osięgnięcie takiego wyniku, były to niestety ,,miłe złego początki", bo do głosu coraz bardziej zaczęły dochodzić siatkarki z Tarnobrzega, które zdołały doprowadzić do piątej decydującej partii ,w której niestety wynik okazał sie niekorzystny dla naszej druzyny i było najmniej emocji, zaczęło się od 0:3 ale gdy rywalki odskoczyły na 11:4 było juz bardzo ciężko myśleć o zwycięstwie w tym spotkaniu. Taki urok tej dyscypliny, siatkówka jest ,,grą błędów".
Pogoń: Koperczak, Woźniak, Oraczewska, Łojek, Litwin, Wiatrowska, Zuch (libero) oraz Bucka, Maj, P. Podsiadło

Zdjęcia

Pogoń Paleo przed inauguracją sezonu 10/11
9.10.2010

Gdyby nie przełożenie pierwszego spotkania, już dzisiaj siatkarki Pogoni Paleo Proszowice zainaugurowałyby drugi sezon na poziomie II ligi.
Więcej>>

Duży krok do przodu.
29.9.2010

Siatkarki Pogoni Paleo Proszowice zajęły drugie miejsce w I Memoriale im. Adama Ciołkosza w Nowym Sączu.
Wisła, Pogoń, Dalin i Sandecja w takiej kolejności zakończył się Memoriał.

więcej

Proszowianki wygrały po 2-1 z Dalinem Myślenice i Sandecją , natomiast uległy 0-3 Wiśle Kraków, które rozgrywały bezpośrednio po ciężkim i zaciętym spotkaniu z Dalinem, w każdym secie Pogoń stawiała duży opór Wiśle, mecz rozstrzygnął się w końcówkach setów kiedy zmęczenie wzięło górę. Mimo tej porażki trener Dariusz Pomykalski był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych.
- Z Wisłą przegraliśmy, ale to był wynik tego, że graliśmy dwa mecze z rzędu. Dziewczynom w końcówkach po prostu zabrakło nieco sił. Ogólnie jednak pokazaliśmy dobrą, efektowną grę. Bardzo dobrze broniliśmy, momentami nieźle było w ataku. Teraz naszym zadaniem będzie utrzymanie tej dyspozycji do rozpoczęcia sezonu. Aż boję się, czy forma nie przyszła za wcześnie - mówił po zawodach. Postawa zespołu musi napawać optymizmem tym bardziej, że z powodu drobnych dolegliwości w Pogoni nie grała Kaja Rydzyńska.

Pogoń z kompletem zwycięstw we własnej hali .
19.9.2010

Trwa dobra passa siatkarek Pogoni, po udanych występach w zeszłotygodniowym turnieju w Katowicach i 2 miejscu kadetek w Wieliczce, tym razem w rozgrywanym dzisiaj turnieju w Proszowicach Pogoń odniosła komplet zwycięstw i zasłużenie wygrała cały turniej.

więcej

W grupach gry systemem ,,każdy z każdym" do 2 wygranych setów pokonała kolejno Kadrę Małopolskich Nadzieji 2:0, Wisłę II Kraków 2:0, Sandecję 2:1, Jedynkę Tarnów 2:0, oraz Poprad Stary Sącz 2:0. W spotkaniu finałowym Pogoń ponownie spotkała się z Popradem i tak jak w fazie grupowej triumfowała 2:0, w całym turnieju straciła tylko seta w spotkaniu z Sandecją Nowy Sącz.
W innych spotkaniach padły nastepujące wyniki:
Poprad - Jedynka 2:0, Poprad - Sandecja 2:1, Kadra Nadziei - Jedynka 0:2, Sandecja - Wisła 2:1.
2 Liga rusza już 9 października, skład drużyny jest zgrany i stabilny, z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, trzeba tylko udowodnić to w meczu o punkty.

15.9.2010

Od sezonu 2010/11 Pogoń przystąpi do rozgrywek IV ligi kobiet na szczeblu wojewódzkim. Drużynę poprowadzi II trener Antoni Demczak i będzie bezpośrednim zapleczem dla dziewczyn grających na drugoligowych parkietach. Pierwsze spotkanie już 2 Października Pogoń podejmuje Bronowiankę Kraków z byłą siatkarką naszego klubu Lidią Stanisz.
IV liga
juniorki

Paleo Pogoń wywalczyła 3 miejsce !!!
12.9.2010

W pierwszym spotkaniu grupowym rozgrywanym dzisiaj w Katowicach Pogoń szybko uporała się z AZS Katowice wygrywając 3:0, w kolejnym spotkaniu Sokół 43 Katowice postawił poprzeczkę znacznie wyżej...

więcej

duże emocje zaczęły się w 2 secie, bardzo niewiele zabrakło do wygrania seta i doprowadzenia do stanu 1:1, w emocjonującej końcówce pechowo przegrywamy na przewagi 26:24,i w ostatnim secie według regulaminu turnieju Pogoń wygrywa 15:13
Drugie miejsce w grupie eliminacyjnej dało prawo gry o 3 miejsce w turnieju z Wisłą AGH Kraków, po bardzo dobrej grze, efektownych akcjach i skutecznej grze blokiem Pogoń ogrywa Wisłę 3:1 w setach do (18, -24, 19, 23)
W finale AZS Politechnika Gliwice pokonał UKS Sokół 43 Katowice 3:0 (19, 21, 17)

Paleo Pogoń zaproszona na turniej do Katowic!
10.9.2010

Turniej odbędzie się w dniu 12.09.2010 uczestniczyć będzie w nim 6 zespołów podzielonych na 2 grupy eliminacyjne.