Roku
Strona główna Historia O klubie Kadra Juniorki Młodziczki Terminarz / Wyniki Wywiady Hala Kontakt Linki

odwiedzającą tą stronę

Juniorki zajęły 3 miejsce w półfinale MP!
23.3.2010

Na parkiecie Pałacu Bydgoszcz odbyły się w zeszły weekend półfinałowe zawody Mistrzostw Polski Juniorek. Obok gospodyń wystąpiły jeszcze ekipy Aluprofu Bielsko-Biała, MKS Zryw Volley Iława oraz Pogoni Proszowice. Niespodzianek nie było. Turniej wygrały gospodynie. Zaraz za nimi uplasował się Aluprof i to właśnie te dwie ekipy spotkają się ponownie w finale Mistrzostw Polski. Trzecie miejsce zajęła Pogoń Proszowice a czwarte miejsce przypadło zawodniczkom z Iławy.
podsumowanie zawodów

Paleo otwiera centrum handlowe pod Proszowicami.
18.3.2010

Z przyjemnością informujemy że w dniu 18 marca br nastąpiło otwarcie sieci Paleo,należącego do Wojciecha śliwy głównego sponsora naszego klubu. Sklep Paleo jest częścią Centrum Handlowego "Opatkowice". Powierzchnia całego centrum wynosi 2560 mkw. Obecnie pod szyldem Paleo działa pięć sklepów spożywczo-przemysłowych, nowe delikatesy będą szóstym obiektem tej sieci.
Otwarcie galerii 1 dzień 2 dzień

Juniorki zagrają w półfinale Mistrzostw Polski!
8.3.2010

Znakomicie spisały się nasze juniorki na turnieju ćwierćfinałowym w Rzeszowie, w dniach od 5-7 Marca rozegrały 3 mecze i wszystkie zakończyły się zwycięstwami.Paleo Pogoń Proszowice, mistrz Małopolski, zmierzyła się z zespołami Warszawy, Elbląga i Rzeszowa.W pierwszym spotkaniu Pogoń nie dała szans MKS-owi MOS Wola Warszawa 3:0, w drugim dniu Truso Elbląg 3:2 i awans był już pewny. Ostatni mecz z gospodyniami MKS V LO z Rzeszowa miał zadecydować o pierwszym miejscu.Pogoń wygrała 3:2! i pojedzie teraz do Bydgoszczy na turniej półfinałowy, przeciwniczkami naszego zespołu będą Pałac Bydgoszcz,BKS Bielsko-Biała i Dutar Zryw-Volley Iława.

Sukces w walce o półfinał osiągnęły: Podsiadło Paulina, Łojek Małgorzata, Przybyło Ewelina, Koperczak Eliza, Bucka Mariola, Oraczewska Agnieszka, Zemełka Izabela, Gudowska Anna. Trener - Dariusz Pomykalski. Gratulujemy!

Pogoń Paleo zostaje w 2 lidze!!!
4.3.2010

Po ciężkej batali trwającej 5 spotkań Pogoń zapewniła sobie utrzymanie w 2 lidze zajmując 7 pozycję, po zwycięstwie nad drużyną z Jasła 3:1 wygrywając do 22, -17, 16 i 19
Ciąg dalszy wiadomości >>
relacja z meczu galeria zdjęć

Pogoń wygrywa w Jaśle, ale o wszystkim zadecyduje środowy mecz
w Proszowicach.

2.3.2010

Stan rywalizacji po czterech meczach jest remisowy 2:2, o tym która z drużyn zapewni sobie utrzymanie dowiemy się już w środę 3.03bm zapowiada się kolejne emocjonujące spotkanie, na przegranego czeka dalsza walka w barażach z Maratonem Krzeszowice.

Kadetki w ćwierfinale
28.2.2010

W rozegranych spotkaniach Pogoń Proszowice pokonała Piątkę Sandomierz 3:0 w setach do (13,13,19) w drugim spotkaniu Czwórka Aleksandrów pokonała UKS I LO Łańcut również 3:0 do (20,17,22).w sobotę Pogoń po emocjonującym meczu pokonała Czwórkę Aleksandrów 3:2, a w niedzielę I LO Łańcut 3:0 i zapewniła sobie awans, eliminując zespół z Łańcuta.

Pogoń wystąpiła w składzie:
Zemełka, Szwajca, Bucka, Litwin, Gudowska, Szkodny, Pasternak i Przybyło(L)

Siatkarki muszą wygrać w Jaśle
24.2.2010

Po dwóch pierwszych meczach fazy play out o utrzymanie w II lidze kobiet, Pogoń Paleo Proszowice remisuje z MOSiR-em Jasło 1-1. Teraz proszowianki czekają dwa spotkania w hali rywala. Jeżeli nie spełnią warunku zawartego w tytule, czeka je dalsza walka o utrzymanie.

Po 2 meczach play-off Pogoń Paleo remisuje z MOSIRem Jasło 1-1!
13.2.2010

W 1 spotkaniu niestety nie udało się wygrać, mecz został rozstrzygnięty po nerwowym meczu w tie-breaku dla Jasła, w dodatku kontuzji doznała Małgorzata Żyła, a wcześniej kontuzja wyeliminowała Agnieszkę Oraczewską.Przebieg meczu w setach
Pogoń Paleo Proszowice - MOSiR Jasło 2-3 (25-22, 24-26, 24-26, 25-19, 12-15)
Dzisiaj było już lepiej,i Pogoń zwyciężyła 3:1 do (18,-17,21,29)
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z meczów barażowych autorstwa Marka Gwoźdźia:

Pogoń najlepsza w Małopolsce!
7.2.2010

Siatkarskie juniorki Pogoni Paleo Proszowice zostały mistrzyniami województwa małopolskiego w tej kategorii wiekowej. W rozgrywanym od piątku finale wojewódzkim w Myślenicach okazały się lepsze od Dalinu, Wisły Kraków i MKS MOS Wieliczka. Pogoń zapewniała sobie udział w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski.
video 1video 2galeria zdjęć z turnieju

Niedosyt i ...zwycięstwo z Wieliczką
5-6.2.2010

Dużo emocji i pięknej walki można było zobaczyć w potyczkach juniorek Pogoni w spotkaniach z Dalinem Myślenice i MKS MOS Wieliczka.W pierwszym meczu po niezwykle emocjonującym spotkaniu Pogoń uległa dopiero w tie breaku Dalinowi 2:3, szczęście było blisko bo w 5 secie wynik brzmiał 9-5 na korzyść Pogoni, szkoda że nie udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.
W drugim dniu Mistrzostw Pogoń po bardzo dobrej grze zwyciężyła zespół Wieliczki 3:0 do (11,18.18), tylko w 3 secie jeszcze do połowy seta trwała wyrównana walka, później wszystko układało się pod dyktando naszych zawodniczek podobnie jak pierwsze dwa sety, zwycięstwo w dodatku odniesione jak najbardziej zasłużenie po bardzo dobrzej grze.

Juniorki:Piękny mecz z happy endem, zakończony zwycięstwem nad Jedynką Tarnów 3-2
31.1.2010

W meczu spotkały się 2 drużyny które grały ,,o wszystko" porażka jednej z drużyn   wykluczała zajęcie 2 miejsca w grupie i awans do kolejnej fazy rozgrywek, pierwsze 2   sety rozstrzygnięte zostały na korzyść Pogoni do 26 i 22,kolejne już do Jedynki do 22 i w   18, ale tie breaku górą Pogoń, zwycięża pewnie do 7 i cały mecz 3-2.

SKŁAD POGONI:  K.Podsiadło, Koperczak, Zemełka, Gudowska, Łojek, Bucka,
  Przybyło(L), P.Podsiadło

Do szczęścia zabrakło seta, Wisła-Pogoń Paleo 3-1.
30.1.2010

Szkoda tym bardziej, bo szansa na jego zdobycie wymknęła się w końcówkach I i IV seta   w których nasza drużyna prowadziła do stanu 22-20 w pierwszym i 19-17 w czwartym, końcówki należały jednak do Wisły.Po raz kolejny bardzo dobry występ zaliczyła Agnieszka Woźniak.
relacja z meczu,,kronika sportowa"galeria zdjęć z meczu

Siatkarki Pogoni o dwa sety od utrzymania
25.1.2010

Siatkarki Pogoni Paleo Proszowice przybywają na Ukrainie i zaplanowane na sobotę   spotkanie z Patrią Sędziszów Małopolski rozegrały awansem (zwyciężając 3-1)

Sędziszów na kolanach,Pogoń Paleo triumfuje 3-1!
16.1.2010

Po perturbacjach związanych z gospodarzem spotkania Pogoń ponownie przyjechała do   Sędziszowa i po raz kolejny zwyciężyła 3-1 w wielkim stylu, rozgrywając znakomite   spotkanie, niewątpliwie jest to sukces który smakuje podwójnie w sytuacji jaka spotkała   nasz zespół.

Mecz z Patrią w Sędziszowie?
13.1.2010

Mecz II ligi siatkówki kobiet pomiędzy Pogonią Paleo Proszowice a Patrią Sędziszów Małopolski prawdopodobnie zostanie rozegrany w hali rywala. Klub z Sędziszowa nie chce wyrazić zgody na rozegranie spotkania awansem na obiekcie Pogoni. Mecz może mieć duże znaczenie dla kwestii bezpośredniego utrzymania Pogoni w II lidze bez konieczności rozgrywania baraży.

Sukcesy kadetek
3-10.1.2010

Bardzo dobrze spisały się dzisiaj Kadetki, które w ramach turnieju pierwszoligowego w hali Wisły zajęły pierwsze miejsce.
PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIEJ LIGI KADETEK, 3.01
Turniej I ligi w Krakowie: Wisła Kraków - Pogoń Proszowice 0:2, Salos Kraków - Poprad Stary Sącz 0:2, Wisła - Poprad 1:2, Salos - Pogoń 0:2, Wisła - Salos 0:2, Pogoń - Poprad 2:1. Kolejność: 1. Pogoń, 2. Poprad, 3. Salos, 4. Wisła.

Skład Kadetek:SZKODNY,GUT,SZWAJCA,BUCKA,GUDOWSKA,LITWIN,PRZYBYŁO(L),
ZEMEŁKA,PASTERNAK

WYNIKI 2 PÓŁFINAŁ PROSZOWICE, 10.01:
Pogoń-Chrzanów 2-0,Poprad-Pogoń 2-0,Pogoń-Salos 2-0

turniej świąteczno-noworoczny w Gorlicach
2.1.2010

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach zespół Pogoni Paleo rozegrał 3 spotkania towarzyskie, w których odniósł wszystkie 3 zwycięstwa pokonując kolejno:
Ekstrim Gorlice 2-0
PBS Sanoczankę Sanok 2-0
oraz Jedynkę Tarnów 2-1

Życzenia noworoczne!
   1.1.2010

Z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku 2010

składamy wszystkim Kibicom i odwiedzającym najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności. Zarówno Wam, jak i sobie życzymy także, aby rozpoczynające się właśnie 12 miesięcy przyniosło kibicom Pogoni jeszcze więcej radości i powodów do dumy niż rok, który mamy już za sobą.

Jest zwycięstwo!!! Maraton- Paleo Pogoń Proszowice 1-3
20.12.2009

Po emocjonujących tie-breakach ze Skawą i Siarką Pogoń w pełni zasłużenie wygrywa w Krzeszowicach.Po niudanym pierwszym secie, przyszły pewne wygrane w drugim i trzecim secie, czwarty przebiegał pod dyktando naszego zespołu do stanu 23-18 ale to nie był koniec emocji pościg maratonu dał mu piłkę setową 23-24,jednak końcówka podobnie jak większość spotkania należała do naszych dziewczyn.
video 1video 2video 3 Ciąg dalszy wiadomości >>

Nieszczęśliwe tie-breaki.Paleo Pogoń Proszowice - Siarka Tarnobrzeg 2-3
19.12.2009

Spotkanie mogło się podobać licznej publiczności, było sporo ciekawych akcji,ładnych obron czy skutecznych ataków niemal identycznie jak w Tarnobrzegu w pierwszym meczu, z tą tylko różnicą że los odwrócił się w tie-breaku.
Pierwszy set dla Siarki do 18,w kolejnym Pogoń górą do 21, trzeci dla gości do 21, czwarty ponownie do 21 dla naszego zespołu , a w tie-breaku zwycięstwo gości do 7,a le woli walki i zaangażowania nie można odmówić żadnej naszej zawodniczce.
zobacz fotogalerię i opis meczu.video z meczu.

Niestety kolejna przegrana, Karpaty Krosno- Paleo Pogoń Proszowice 3-0
12.12.2009

Mecz nie układał się od początku po myśli Pogoni.Pierwszy set przegrywamy do 18, drugi do 15 i choć w trzecim prowadziliśmy 16-13 to końcówka należała do Karpat, które rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść do 20.

Awansem: Tomasovia - Paleo Pogoń Proszowice 3-0 (25-20, 25-22, 25-21)
06.12.2009

Niestety nie udało się zdobyć choćby punktu w Tomaszowie po ciężkim i wyrównanym spotkaniu tracimy 6 pozycję w tabeli.Mecz został rozegrany awansem z 16 Stycznia kiedy Pogoń wyjeżdża na Krym korzystając z zaproszenia Uniwersytetu Ekonomicznego w Tarnopolu i rozegrania sparingu z miejscową drużyną.

Po heroicznej walce i pięciosetowym meczu przegrywamy ze Skawą UE 2-3
05.12.2009

Po wspaniałej walce i bardzo emocjonującym spotkaniu trzymającym w napięciu przez całe spotkanie zdobywamy bardzo cenny punkt.Duże słowa uznania dla zawodniczek za walkę i postawę na parkiecie.Była szansa wygrać ten mecz nawet za 3 punkty - żałowała schodząc z parkietu libero zespołu Olga Obrzut.

Juniorki przegrywają z Mks Mos Wieliczka 2-3
01.12.2009

Nie powiodło się naszym juniorkom w Wieliczce.Po emocjonującym pięciosetowym pojedynku przegrały pierwsze spotkanie w tym sezonie.Żeby wyjść z grupy muszą wygrać teraz przynajmniej jedno z dwóch spotkań z Jedynką Tarnów.

Paleo Pogoń Proszowice przegrywa z Dalinem w Myślenicach 0-3
28.11.2009

Po ewidentnych błędach sędziów w końcówce I seta przegrywamy z Dalinem.Przy stanie po 23 i bloku Dalinu w aut tracimy 24 punkt,w dodatku po jednym z ataków Lehman-Dybały piłka trafia w górną taśmę ( trzecie odbicie piłki) akcja jest...kontynuowana po której Dalin również zdobywa punkt,obie decyzje błędne i kuriozalne o czym świadczą nagrania i powtórki z kamery.

Kolejny beniaminek poległ na własnym parkiecie z Pogonią Paleo Proszowice !!!
21.11.2009

To już piąty tie break w bieżących rozgrywkach II-wych Pogoni a 3 zakończony sukcesem,zwycięstwo tym cenniejsze że odniesione z bezpośrednim konkurentem w walce o 6 miejsce w dodatku zwiększającym przewagę nad najgroźniejszym przeciwnikiem Tomasovią do 4 punktów!

Nieskuteczna Pogoń za Wisłą.Paleo Pogoń Proszowice - Wisła AGH Kraków 1-3.
14.11.2009

Siatkarki Wisły okazały się za mocne dla Pogoni,chociaż po 3 secie wydawało się że nasze zawodniczki są w stanie doprowadzić do tie-breaka.
Ciąg dalszy wiadomości>>

Cenne zwycięstwo za 3 pkt w Sędziszowie ! Patria Sędziszów Młp - Paleo Pogoń Proszowice 1-3
08.11.2009

Po ciężkim spotkaniu Pogoń zasłużenie pokonuje Patrię i umacnia się na szóstym miejscu w tabeli.
- Patria to o wiele lepszy zespół niż wskazywałoby na to jej ostatnie miejsce w tabeli - chwalił zawodniczki z Sędziszowa trener zwycięskiego zespołu Dariusz Pomykalski.

Paleo Pogoń Proszowice - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2-3
31.10.2009

Porażka obciąży trenerskie statystki Lesława Kędryny, szkoleniowca Wisły AGH (grała mecz awansem we czwartek).Prowadzący Pogoń Dariusz Pomykalski wyjechał z wojewódzką Kadrą Nadziei Olimpijskich na turniej do Milicza i do proszowickiej hali dotarł już w trakcie spotkania.

Paleo Pogoń Proszowice - Maraton Krzeszowice 3-1
24.10.2009

W Proszowicach spotkały się dwie drużyny, które marzą o uniknięciu walki o utrzymanie po zakończeniu sezonu zasadniczego. Po spotkaniu bliżej tego celu są gospodynie, które - choć mniej doświadczone - miały w sobotę w swoim ręku więcej atutów.

Punkty jadą do Proszowic!!! Siarka Tarnobrzeg - Paleo Pogoń Proszowice 2-3
17.10.2009

Siatkarki proszowickiego beniaminka po dwóch gładkich porażkach zwyciężyły niepokonaną wcześniej Siarkę i to w jej hali. Zawodniczki Pogoni w ciągu trzech dni przeszły nieprawdopodobną metamorfozę. Z drużyny nieomal w rozsypce zmieniły się w ekipę nie tylko walczącą, ale mającą bardzo silne siatkarskie atuty.

Po udanym początku siatkarki Paleo Pogoni Proszowice,
beniaminka II ligi, doznały dwóch porażek w stosunku 0-3.

15.10.2009

O ile jednak klęskę z AZS Skawą UE Kraków można było niejako przewidzieć, to przed środowym pojedynkiem z Karpatami Krosno były nadzieje na korzystny wynik. Rywalki wydawały się drużyną nie tak mocną, jak krakowianki.

AZS Skawa UE Kraków - Paleo Pogoń Proszowice 3-0
10.10.2009

Inauguracja nowego sezonu w hali Uniwersytetu Ekonomicznego wypadła dla gospodyń lekko, łatwo i przyjemnie. Dla beniaminka z Proszowic spotkanie z pretendentem do awansu było niczym zderzenie z czołgiem.

Paleo Pogoń przegrywa po tie breaku z Dalinem
03.10.2009

Cztery mecze rozegrały w tym sezonie zawodniczki Pogoni i wszystkie składały się z pięciu setów.

Historyczne zwycięstwo!!! Paleo Pogoń Proszowice - MOSIR Jasło 3-2
26.09.2009

W Proszowicach siatkarskie święto. Miejscowe zawodniczki zagrały po raz pierwszy w II lidze i odniosły zwycięstwo. Bohaterkami została para środkowych. Kaja Rydzyńska zdobyła w tym meczu 25 punktów dla gospodyń, a Agnieszka Oraczewska 20.